page contents Naše Kurzy | Cukrárna Saint Tropez


U nás v cukrárně si můžete dobroty nejen koupit, ale rádi vás také naučíme jak si je vyrobit i doma. 

Našimi kurzy od roku 2008 prošly už stovky cukrářských nadšenců i profesionálů a jsme jedinná cukrárna ve střední Evropě, kam jezdí na praxi francouzští cukráři ze škol v Paříži. Vouchery na kurzy patří mezi velmi oblíbené narozeninové a vánoční dárky mezi našimi zákazníky. Pokud máte zájem o některý z kurzů, napište nám a my se vám co nejdříve ozveme. Vaši poptávku nám prosím pošlete na email: info@cukrarnatropez.cz nebo nám můžete zavolat na telefon 603 333 338.

Kurzy vedou přímo naši četší a francouzští cukráři, které denně můžete vidět při práci. Kurzy jsou vedené v českém, anglickém nebo fracouzském jazyce.  

Počet míst v kurzu je striktně omezen, abychom mohli každému účastníkovi věnovat dostatek péče a pozornosti. 

Vše co na kurzu upečete nejen ochutnáte, ale můžete si i odnést domů. Popisy kurzů najdete na konci stránky.

14.1.    Zaostřeno na makronky

16.1.   Tartelettes na mnoho způsobů

18.1.    Odpalované těsto

20.1.   Gateaux de voyage

Další termíny kurzů budou vyhlášeny v půlce února na březen 2020. Konání kurzů od března bude již v nových prostorách cukrárny, v Karmelitské 20, Praha 1 


KATEGORIE ŽLUTÁ - 3.150,- Kč

Zaostřeno na makronky

Chic francouzskou specialitu

Cukrárna Saint Tropez je známá svými makronkami po celé České republice a my nyní naučíme i vás, jak si tuto lahodnou francouzskou specialitu z mandlové mouky upéct doma. Zkušení cukráři s vámi vyrobí také několik druhů náplní, kterými se makronky spojují. S domácími makronkami budete za hvězdu na každé rodinné oslavě i večírku!

 

Cheesecake

Oblíbený dezert v hlavní roli 

V tomto kurzu se od zkušených cukrářů naučíte Cheesecake na tři
způsoby – vyzkoušíte klasický pečený, nepečený a také ten na francouzský způsob, vyráběný ze sýru Philadelphia. Společně si také ukážete možnosti, jak dort nadekorovat tak, aby byl naprosto dokonalý!

 

Gateaux de Voyage

Biskupské chlebíčky na francouzský způsob

Na tomto kurzu vás naučíme péct nadýchané voňavé piškotové těsto,
z něhož si společně vyrobíte tři varianty biskupského chlebíčku: exotický kokosový, báječný čokoládovo-oříškový a ovocný s vlašskými ořechy a se sušenými švestkami. Po tomto kurzu se již nikdy nebudete na biskupské chlebíčky dívat stejně.

 

 

Zákusky z odpalovaného těsta

Tradice na mnoho způsobů

V kurzu s naší cukrářkou se dozvíte, jak udělat dokonale odpalované těsto, žloutkový krém, karamelovou šlehačku a perfektní fondán. Naučíte se takové české klasiky jako je věneček, větrník či labuť.  Společně si upečete také slavný francouzský Paris Brest plněný mandlovým krémem.

 

Kurz zdobení – Perníkový adventní  svícen

Přijďte si k nám v předvánočním shonu odpočinout! Na tomto 3 hodinovém workshopu  zdobení dostanete k dispozici již upečené jednotlivé části vašeho Perníkového adventního svícnu.

Pod vedením zkušené cukrářky si jednotlivé části nazdobíte. Ukážeme Vám různé techniky zdobení, a to nejen za použití glazury. Adventní svícen si poté sami sestavíte a výslednou nádheru odnesete domů.

Užijete si  předvánoční atmosféru a ještě budete mít krásnou dekoraci pro váš domov.

 

Kurz zdobení – Perníkový svícen vesnička

Přijďte si k nám v předvánočním shonu odpočinout! Na tomto 3 hodinovém workshopu  zdobení dostanete k dispozici již upečené jednotlivé části vašeho Perníkového  svícnu vesnička.

Pod vedením zkušené cukrářky si jednotlivé části nazdobíte. Ukážeme Vám různé techniky zdobení, a to nejen za použití glazury. Perníkový svícen vesnička si poté sami sestavíte a výslednou nádheru odnesete domů. 

Užijete si  předvánoční atmosféru a ještě budete mít krásnou dekoraci pro váš domov.

 

Kurz zdobení– Perníková chaloupka

Přijďte si k nám v předvánočním shonu odpočinout! Na tomto 3,5 hodinovém vánočním workshopu zdobení dostanete k dispozici již upečené jednotlivé části vaší Perníkové chaloupky.

Pod vedením zkušené cukrářky si jednotlivé části nazdobíte. Ukážeme Vám různé techniky zdobení, a to nejen za použití glazury. Chaloupku si poté sami sestavíte a výslednou nádheru odnesete domů. 

Užijete si předvánoční atmosféru a ještě budete mít krásnou dekoraci pro váš domov.


Vánoční cukroví

Přijďte k nám nasát vánoční atmosféru a zároveň si napéct vaše vánoční cukroví. Pečeme tradiční receptury dle starých receptur.

 

KATEGORIE DUHOVÁ - 990,- Kč

 

Mikulášské pečení – Perníkový mikuláš s čertem 

Na tomto 2 hodinovém Mikulášském workshopu si děti  vyrobí Mikulášskou nadílku. Pod vedením zkušené cukrářky si upečou  perníkového mikuláše s čertem. Také si ozdobí další tvary perníčků a budou se moci vyřádit  s nejrůznějšími barvami. Dětem zapůjčíme zástěrky, aby se při svém tvoření

moc nezašpinili. 

Děti si užijí předvánoční atmosféru a samozřejmě si své dílo odnesou domů.

 

Pečečení s dětmi – Perníkový adventní kapr

                                    Vhodné pro děti od 8mi let

Na tomto 2,5 hodinovém vánočním workshopu dostanou děti k dispozici již upečený  velký perník ve tvaru kapra. Poté, si děti  dopečou, pod vedením zkušené cukrářky, malé perníčky. Ty si  spolu s velkým perníkem dle své fantazie nazdobí. Budou se moci vyřádit  s nejrůznějšími barvami, glazurami  a cukrovými dekoracemi. Dětem zapůjčíme zástěrky, aby se při svém tvoření

moc nezašpinili.

 

Děti si užijí předvánoční atmosféru a samozřejmě si svého kapra  odnesou domů. Krásně vám jím dotvoří vaši vánoční atmosféru a provoní byt.

Od prvního adventního dne si budou moci odlamovat jednotlivé malé perníčky, a počítat dny, které ještě zbývají do ježíška.© Jiri Nosal 2015